Adm    24.12.2025г., 18:24
 Нищо    Група Слънчице

IMG_8079.jpg

. 8 Ноември - Европейски ден на здравословното хранене На 7 ноември в група “Слънчице” бе организиран ден, изцяло посветен на това децата да осъзнаят колко е важно да се грижат за своето тяло и здраве чрез правилен избор на храни. Темата за здравословното хранене е особено значима за нас, защото вярваме, че навиците, изградени още в детството, са основата на здравословния начин на живот. Затова подготвихме богата и разнообразна програма, изпълнена с учене, забавление и иновации. Децата гледаха образователни видеоклипове, посветени на полезните и вредните храни, след което с интерес участваха в игра с интерактивна хранителна пирамида, където подреждаха продуктите според тяхната хранителна стойност. Една от най-вълнуващите дейности беше програмирането с роботи пчели (Bee-Bot) – децата насочваха своите роботчета върху тематично платно “Полезни и вредни храни”, като така чрез игра затвърдиха знанията си за правилното хранене. Специален наш гост беше д-р Карамфилова, която разказа на децата за това как храната влияе на зъбките, защо трябва да избягваме прекалено сладките продукти и че посещението при зъболекар не е страшно, а полезно и важно. За завършек, вдъхновени от наученото, децата сами приготвиха плодови шишчета. С гордост можем да кажем, че нашият ден беше едновременно забавен, образователен и иновативен – доказателство, че когато ученето се случва чрез игра и преживяване, то оставя трайни следи у децата. Здравословното хранене е мисия – а ние я започваме от най-ранна възраст!

.

Screenshot 20251224 1721488 Ноември - Европейски ден на здравословното хранене Screenshot 20251224 172148


На 7 ноември в група “Слънчице” бе организиран ден, изцяло посветен на това децата да осъзнаят колко е важно да се грижат за своето тяло и здраве чрез правилен избор на храни.


Темата за здравословното хранене е особено значима за нас, защото вярваме, че навиците, изградени още в детството, са основата на здравословния начин на живот. Затова подготвихме богата и разнообразна програма, изпълнена с учене, забавление и иновации.


Децата гледаха образователни видеоклипове, посветени на полезните и вредните храни, след което с интерес участваха в игра с интерактивна хранителна пирамида, където подреждаха продуктите според тяхната хранителна стойност.


Една от най-вълнуващите дейности беше програмирането с роботи пчели (Bee-Bot) – децата насочваха своите роботчета върху тематично платно “Полезни и вредни храни”, като така чрез игра затвърдиха знанията си за правилното хранене.


Специален наш гост беше д-р Карамфилова, която разказа на децата за това как храната влияе на зъбките, защо трябва да избягваме прекалено сладките продукти и че посещението при зъболекар не е страшно, а полезно и важно.


За завършек, вдъхновени от наученото, децата сами приготвиха плодови шишчета.


С гордост можем да кажем, че нашият ден беше едновременно забавен, образователен и иновативен – доказателство, че когато ученето се случва чрез игра и преживяване, то оставя трайни следи у децата.


Здравословното хранене е мисия – а ние я започваме от най-ранна възраст!

IMG 8079

IMG 8144

IMG 8202



изглед за печат



Новина от ДГ "Незабравка" - с. Орешак
https://dg-oreshak.eu/news.php?extend.162