.
8 Ноември - Европейски ден на здравословното хранене
На 7 ноември в група “Слънчице” бе организиран ден, изцяло посветен на това децата да осъзнаят колко е важно да се грижат за своето тяло и здраве чрез правилен избор на храни.
Темата за здравословното хранене е особено значима за нас, защото вярваме, че навиците, изградени още в детството, са основата на здравословния начин на живот. Затова подготвихме богата и разнообразна програма, изпълнена с учене, забавление и иновации.
Децата гледаха образователни видеоклипове, посветени на полезните и вредните храни, след което с интерес участваха в игра с интерактивна хранителна пирамида, където подреждаха продуктите според тяхната хранителна стойност.
Една от най-вълнуващите дейности беше програмирането с роботи пчели (Bee-Bot) – децата насочваха своите роботчета върху тематично платно “Полезни и вредни храни”, като така чрез игра затвърдиха знанията си за правилното хранене.
Специален наш гост беше д-р Карамфилова, която разказа на децата за това как храната влияе на зъбките, защо трябва да избягваме прекалено сладките продукти и че посещението при зъболекар не е страшно, а полезно и важно.
За завършек, вдъхновени от наученото, децата сами приготвиха плодови шишчета.
С гордост можем да кажем, че нашият ден беше едновременно забавен, образователен и иновативен – доказателство, че когато ученето се случва чрез игра и преживяване, то оставя трайни следи у децата.
Здравословното хранене е мисия – а ние я започваме от най-ранна възраст!
.
8 Ноември - Европейски ден на здравословното хранене 
На 7 ноември в група “Слънчице” бе организиран ден, изцяло посветен на това децата да осъзнаят колко е важно да се грижат за своето тяло и здраве чрез правилен избор на храни.
Темата за здравословното хранене е особено значима за нас, защото вярваме, че навиците, изградени още в детството, са основата на здравословния начин на живот. Затова подготвихме богата и разнообразна програма, изпълнена с учене, забавление и иновации.
Децата гледаха образователни видеоклипове, посветени на полезните и вредните храни, след което с интерес участваха в игра с интерактивна хранителна пирамида, където подреждаха продуктите според тяхната хранителна стойност.
Една от най-вълнуващите дейности беше програмирането с роботи пчели (Bee-Bot) – децата насочваха своите роботчета върху тематично платно “Полезни и вредни храни”, като така чрез игра затвърдиха знанията си за правилното хранене.
Специален наш гост беше д-р Карамфилова, която разказа на децата за това как храната влияе на зъбките, защо трябва да избягваме прекалено сладките продукти и че посещението при зъболекар не е страшно, а полезно и важно.
За завършек, вдъхновени от наученото, децата сами приготвиха плодови шишчета.
С гордост можем да кажем, че нашият ден беше едновременно забавен, образователен и иновативен – доказателство, че когато ученето се случва чрез игра и преживяване, то оставя трайни следи у децата.
Здравословното хранене е мисия – а ние я започваме от най-ранна възраст!


